strona główna  |  mapa serwisu  
RiskCon

       Inżynierskie Biuro Analiz Zagrożeń i Oceny Ryzyka

RiskCon na FacebookuRiskCon na Google +RiskCon na YouTube

Aktualności  
 

Raport końcowy w sprawie wybuchu na terenie zakładu West Fertilizer z 17.04.2013

Wczoraj CSB ( niezależna agencja badająca przyczyny wypadków przemysłowych) głosowała za przyjęciem końcowego raportu w sprawie wybuchu na terenie zakładu West Fertilizer do którego doszło 17 kwietnia 2013 r.

Vanessa Allen Sutherland (przewodnicząca rady)  podczas spotkania powiedziała: "To była jedna z największych i najbardziej brzemiennych w skutkach eksplozji, w których rada prowadziła dochodzenie. Opracowany raport wskazuje, że ograniczony nadzór prawny, niska świadomość zagrożenia, nieadekwatne procedury awaryjne i położenie zakładu w bliskiej odległości od terenów zasiedlonych w znacznym stopniu przyczyniły się do wielkości strat spowodowanych zdarzeniem. Proponowane przez radę zalecenia pozwolą zapobiec takim wypadkom w przyszłości."

W raporcie napisano, że na terenie USA znajduje się więcej niż 1300 zakładów, w których magazynuje się saletrę. 40  z nich zlokalizowanych jest na terenie stanu Texas, niemal połowa z nich zlokalizowana jest w promieniu 800 m od szkoły, domu opieki czy szpitala. 83% z podanych zakładów zlokalizowanych jest w odległości 400 metrów od budynków mieszkalnych.

 

Tutaj możesz pobrać raport końcowy. Tutaj możesz pobrać animację.

Więcej : csb.gov

     
 

Masz jakieś pytania
lub wątpliwości?

 

 
 

 Zapraszamy do kontaktu